1A Playoffs |
1st Round |
11/5/2021 (Fri) | | Keith 43-7 McKenzie | | |
11/5/2021 (Fri) | | Notasulga 45-16 Marengo | | |
11/5/2021 (Fri) | | Brantley 59-6 R.C. Hatch | | |
11/5/2021 (Fri) | | Millry 28-18 Loachapoka | | |
11/5/2021 (Fri) | | Maplesville 40-6 Fruitdale | | |
11/5/2021 (Fri) | | Linden 20-12 Samson | | |
11/5/2021 (Fri) | | Sweet Water 49-0 Billingsley | | |
11/5/2021 (Fri) | | Kinston 10-6 Central Hayneville | | |
11/5/2021 (Fri) | | Woodland 28-20 Cedar Bluff | | |
11/5/2021 (Fri) | | Meek 52-20 R.A. Hubbard | | |
11/5/2021 (Fri) | | Wadley 48-14 Gaylesville | | |
11/5/2021 (Fri) | | Hubbertville 46-14 Hackleburg | | |
11/5/2021 (Fri) | | Decatur Heritage Christian 48-28 Marion County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Ragland 28-20 Valley Head | | |
11/5/2021 (Fri) | | Pickens County 51-21 Phillips Bear Creek | | |
11/5/2021 (Fri) | | Winterboro 30-6 Sumiton Christian | | |
2nd Round |
11/12/2021 (Fri) | | Keith 19-2 Notasulga | | |
11/12/2021 (Fri) | | Brantley 48-15 Millry | | |
11/12/2021 (Fri) | | Maplesville 22-15 Linden | | |
11/12/2021 (Fri) | | Sweet Water 54-7 Kinston | | |
11/12/2021 (Fri) | | Woodland 21-14 Meek | | |
11/12/2021 (Fri) | | Wadley 28-14 Hubbertville | | |
11/12/2021 (Fri) | | Decatur Heritage Christian 76-60 Ragland | | |
11/12/2021 (Fri) | | Pickens County 38-16 Winterboro | | |
3rd Round |
11/19/2021 (Fri) | | Brantley 20-14 Keith | | |
11/19/2021 (Fri) | | Sweet Water 41-7 Maplesville | | |
11/19/2021 (Fri) | | Wadley 27-0 Woodland | | |
11/19/2021 (Fri) | | Pickens County 60-46 Decatur Heritage Christian | | |
Semi-finals |
11/26/2021 (Fri) | | Sweet Water 21-18 Brantley | | |
11/26/2021 (Fri) | | Wadley 41-36 Pickens County | | |
Championship Game |
12/2/2021 (Thu) | | Sweet Water 40-16 Wadley | | Birmingham |
2A Playoffs |
1st Round |
11/5/2021 (Fri) | | Isabella 40-6 J.U. Blacksher | | |
11/4/2021 (Thu) | | B.B. Comer 37-29 G.W. Long | | |
11/5/2021 (Fri) | | Clarke County 47-8 Thorsby | | |
11/5/2021 (Fri) | | Ariton 48-20 LaFayette | | |
11/5/2021 (Fri) | | Lanett 18-0 Geneva County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Luverne 41-6 Greene County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Elba 55-28 Ranburne | | |
11/5/2021 (Fri) | | Highland Home 28-7 Orange Beach | | |
11/5/2021 (Fri) | | Sulligent 52-38 Pisgah | | |
11/5/2021 (Fri) | | Southeastern 48-28 Lexington | | |
11/5/2021 (Fri) | | Midfield 34-20 North Sand Mountain | | |
11/5/2021 (Fri) | | Cleveland 35-7 Colbert County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Mars Hill 48-13 Sand Rock | | |
11/5/2021 (Fri) | | Tanner 35-27 Lamar County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Spring Garden 55-20 Hatton | | |
11/5/2021 (Fri) | | Aliceville 46-6 Ider | | |
2nd Round |
11/12/2021 (Fri) | | B.B. Comer 34-25 Isabella | | |
11/12/2021 (Fri) | | Clarke County 27-20 Ariton | | |
11/12/2021 (Fri) | | Lanett 33-0 Luverne | | |
11/12/2021 (Fri) | | Highland Home 32-0 Elba | | |
11/12/2021 (Fri) | | Southeastern 37-18 Sulligent | | |
11/12/2021 (Fri) | | Cleveland 61-46 Midfield | | |
11/12/2021 (Fri) | | Mars Hill 47-20 Tanner | | |
11/12/2021 (Fri) | | Spring Garden 40-35 Aliceville | | |
3rd Round |
11/19/2021 (Fri) | | Clarke County 14-7 B.B. Comer | | |
11/19/2021 (Fri) | | Highland Home 15-14 Lanett | | |
11/19/2021 (Fri) | | Cleveland 39-8 Southeastern | | |
11/19/2021 (Fri) | | Mars Hill 42-19 Spring Garden | | |
Semi-finals |
11/26/2021 (Fri) | | Clarke County 42-21 Highland Home | | |
11/26/2021 (Fri) | | Cleveland 21-14 Mars Hill | | |
Championship Game |
12/3/2021 (Fri) | | Clarke County 49-41 Cleveland | | Birmingham |
3A Playoffs |
1st Round |
11/5/2021 (Fri) | | Montgomery Academy 35-7 Flomaton | | |
11/5/2021 (Fri) | | Trinity 51-23 Wicksburg | | |
11/5/2021 (Fri) | | T.R. Miller 20-7 Hale County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Opp 35-6 Reeltown | | |
11/5/2021 (Fri) | | Catholic Montgomery 56-7 Houston Academy | | |
11/5/2021 (Fri) | | Bayside Academy 37-36 Southside Selma | | |
11/5/2021 (Fri) | | Slocomb 28-16 Dadeville | | |
11/5/2021 (Fri) | | Hillcrest Evergreen 27-19 Thomasville | | |
11/5/2021 (Fri) | | Fyffe 34-0 Walter Wellborn | | |
11/5/2021 (Fri) | | J.B. Pennington 10-7 Phil Campbell | | |
11/5/2021 (Fri) | | Saks 46-43 Plainview | | |
11/5/2021 (Fri) | | Oakman 36-7 Colbert Heights | | |
11/5/2021 (Fri) | | Lauderdale County 28-6 Vinemont | | |
11/5/2021 (Fri) | | Piedmont 40-20 Sylvania | | |
11/5/2021 (Fri) | | Winfield 62-14 Clements | | |
11/5/2021 (Fri) | | Ohatchee 34-13 Geraldine | | |
2nd Round |
11/12/2021 (Fri) | | Montgomery Academy 21-17 Trinity | | |
11/12/2021 (Fri) | | T.R. Miller 35-14 Opp | | |
11/12/2021 (Fri) | | Catholic Montgomery 31-0 Bayside Academy | | |
11/12/2021 (Fri) | | Hillcrest Evergreen 39-37 Slocomb | | |
11/12/2021 (Fri) | | Fyffe 43-14 J.B. Pennington | | |
11/12/2021 (Fri) | | Saks 36-22 Oakman | | |
11/12/2021 (Fri) | | Piedmont 31-0 Lauderdale County | | |
11/12/2021 (Fri) | | Winfield 56-27 Ohatchee | | |
3rd Round |
11/19/2021 (Fri) | | Montgomery Academy 28-0 T.R. Miller | | |
11/19/2021 (Fri) | | Catholic Montgomery 41-6 Hillcrest Evergreen | | |
11/19/2021 (Fri) | | Saks 14-7 Fyffe | | |
11/19/2021 (Fri) | | Piedmont 43-14 Winfield | | |
Semi-finals |
11/26/2021 (Fri) | | Montgomery Academy 10-7 Catholic Montgomery | | |
11/26/2021 (Fri) | | Piedmont 52-44 Saks | OT | |
Championship Game |
12/2/2021 (Thu) | | Piedmont 35-33 Montgomery Academy | | Birmingham |
4A Playoffs |
1st Round |
11/5/2021 (Fri) | | American Christian 41-12 Williamson | | |
11/5/2021 (Fri) | | Jacksonville 42-21 Alabama Christian | | |
11/5/2021 (Fri) | | Vigor 40-0 West Blocton | | |
11/5/2021 (Fri) | | Cherokee County 34-26 Straughn | | |
11/5/2021 (Fri) | | Handley 42-6 Geneva | | |
11/5/2021 (Fri) | | Bibb County 40-36 Mobile Christian | | |
11/5/2021 (Fri) | | St. James 28-26 Anniston | | |
11/5/2021 (Fri) | | Jackson 44-20 Montevallo | | |
11/5/2021 (Fri) | | Madison Academy 55-0 Hamilton | | |
11/5/2021 (Fri) | | Priceville 31-14 Etowah | | |
11/5/2021 (Fri) | | Northside 35-31 Madison County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Good Hope 27-24 Central Florence | | |
11/5/2021 (Fri) | | Brooks 41-21 Dora | | |
11/5/2021 (Fri) | | Randolph 38-0 Fayette County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Oneonta 40-14 Rogers | | |
11/5/2021 (Fri) | | Gordo 37-7 North Jackson | | |
2nd Round |
11/12/2021 (Fri) | | American Christian 49-35 Jacksonville | | |
11/12/2021 (Fri) | | Vigor 34-0 Cherokee County | | |
11/12/2021 (Fri) | | Handley 28-14 Bibb County | | |
11/12/2021 (Fri) | | Jackson 45-33 St. James | | |
11/12/2021 (Fri) | | Madison Academy 35-7 Priceville | | |
11/12/2021 (Fri) | | Good Hope 35-21 Northside | | |
11/12/2021 (Fri) | | Brooks 42-21 Randolph | | |
11/12/2021 (Fri) | | Oneonta 36-26 Gordo | | |
3rd Round |
11/19/2021 (Fri) | | Vigor 26-10 American Christian | | |
11/19/2021 (Fri) | | Jackson 24-23 Handley | | |
11/19/2021 (Fri) | | Madison Academy 35-28 Good Hope | | |
11/19/2021 (Fri) | | Oneonta 56-28 Brooks | | |
Semi-finals |
11/26/2021 (Fri) | | Vigor 42-21 Jackson | | |
11/26/2021 (Fri) | | Oneonta 28-24 Madison Academy | | |
Championship Game |
12/3/2021 (Fri) | | Vigor 52-14 Oneonta | | Birmingham |
5A Playoffs |
1st Round |
11/5/2021 (Fri) | | Demopolis 49-6 B.C. Rain | | |
11/5/2021 (Fri) | | Andalusia 42-7 Sylacauga | | |
11/5/2021 (Fri) | | UMS-Wright 45-7 Marbury | | |
11/5/2021 (Fri) | | Greenville 32-0 Tallassee | | |
11/5/2021 (Fri) | | Central Clay County 41-14 Carroll | | |
11/5/2021 (Fri) | | Faith Academy 42-14 Shelby County | | |
11/5/2021 (Fri) | | Pike Road 37-0 Holtville | | |
11/5/2021 (Fri) | | St. Pauls 36-0 Selma | | |
11/5/2021 (Fri) | | Ramsay 28-20 Guntersville | | |
11/5/2021 (Fri) | | Center Point 66-36 East Limestone | | |
11/5/2021 (Fri) | | Pleasant Grove 55-0 Douglas | | |
11/5/2021 (Fri) | | Leeds 41-22 Lee Huntsville | | |
11/5/2021 (Fri) | | Russellville 41-14 Lincoln | | |
11/5/2021 (Fri) | | Fairview 30-28 Fairfield | | |
11/5/2021 (Fri) | | Alexandria 52-6 Ardmore | | |
11/5/2021 (Fri) | | Parker 31-21 Boaz | | |
2nd Round |
11/12/2021 (Fri) | | Andalusia 48-26 Demopolis | | |
11/12/2021 (Fri) | | UMS-Wright 14-12 Greenville | | |
11/12/2021 (Fri) | | Faith Academy 40-33 Central Clay County | | |
11/12/2021 (Fri) | | Pike Road 29-17 St. Pauls | | |
11/12/2021 (Fri) | | Center Point 9-0 Ramsay | | |
11/12/2021 (Fri) | | Pleasant Grove 35-0 Leeds | | |
11/12/2021 (Fri) | | Fairview 35-21 Russellville | | |
11/12/2021 (Fri) | | Parker 41-34 Alexandria | | |
3rd Round |
11/19/2021 (Fri) | | Andalusia 20-14 UMS-Wright | | |
11/19/2021 (Fri) | | Pike Road 42-0 Faith Academy | | |
11/19/2021 (Fri) | | Pleasant Grove 49-21 Center Point | | |
11/19/2021 (Fri) | | Fairview 44-27 Parker | | |
Semi-finals |
11/26/2021 (Fri) | | Pike Road 33-0 Andalusia | | |
11/26/2021 (Fri) | | Pleasant Grove 47-17 Fairview | | |
Championship Game |
12/2/2021 (Thu) | | Pike Road 51-14 Pleasant Grove | | Birmingham |
6A Playoffs |
1st Round |
11/5/2021 (Fri) | | Baldwin County 32-29 Helena | | |
11/5/2021 (Fri) | | Hillcrest Tuscaloosa 56-6 Carver Montgomery | | |
11/5/2021 (Fri) | | Saraland 37-7 Wetumpka | | |
11/5/2021 (Fri) | | Lee Montgomery 33-25 McAdory | | |
11/5/2021 (Fri) | | Hueytown 50-13 Eufaula | | |
11/5/2021 (Fri) | | McGill-Toolen 20-6 Pelham | | |
11/5/2021 (Fri) | | Opelika 45-20 Northridge | | |
11/5/2021 (Fri) | | Spanish Fort 41-31 Calera | | |
11/5/2021 (Fri) | | Oxford 30-20 Chelsea | | |
11/5/2021 (Fri) | | Pinson Valley 28-21 Muscle Shoals | | |
11/5/2021 (Fri) | | Mountain Brook 63-0 Southside Gadsden | | |
11/5/2021 (Fri) | | Jackson-Olin 22-14 Cullman | OT | |
11/5/2021 (Fri) | | Gardendale 35-28 Hartselle | | |
11/5/2021 (Fri) | | Homewood 42-14 Arab | | |
11/5/2021 (Fri) | | Clay-Chalkville 42-0 Decatur | | |
11/5/2021 (Fri) | | Briarwood 35-12 Fort Payne | | |
2nd Round |
11/12/2021 (Fri) | | Hillcrest Tuscaloosa 28-22 Baldwin County | | |
11/12/2021 (Fri) | | Saraland 35-6 Lee Montgomery | | |
11/12/2021 (Fri) | | Hueytown 49-17 McGill-Toolen | | |
11/12/2021 (Fri) | | Opelika 28-14 Spanish Fort | | |
11/12/2021 (Fri) | | Pinson Valley 20-0 Oxford | | |
11/12/2021 (Fri) | | Mountain Brook 45-14 Jackson-Olin | | |
11/12/2021 (Fri) | | Gardendale 35-27 Homewood | | |
11/12/2021 (Fri) | | Clay-Chalkville 56-21 Briarwood | | |
3rd Round |
11/19/2021 (Fri) | | Hillcrest Tuscaloosa 24-16 Saraland | | |
11/19/2021 (Fri) | | Hueytown 46-10 Opelika | | |
11/19/2021 (Fri) | | Mountain Brook 30-0 Pinson Valley | | |
11/19/2021 (Fri) | | Clay-Chalkville 50-44 Gardendale | OT | |
Semi-finals |
11/26/2021 (Fri) | | Hueytown 44-16 Hillcrest Tuscaloosa | | |
11/26/2021 (Fri) | | Clay-Chalkville 24-18 Mountain Brook | | |
Championship Game |
12/3/2021 (Fri) | | Clay-Chalkville 46-42 Hueytown | | Birmingham |
7 Playoffs |
1st Round |
11/5/2021 (Fri) | | Central Phenix City 38-7 Daphne | | |
11/5/2021 (Fri) | | Theodore 30-26 Prattville | | |
11/5/2021 (Fri) | | Enterprise 35-10 Fairhope | | |
11/5/2021 (Fri) | | Auburn 39-3 Baker | | |
11/4/2021 (Thu) | | Oak Mountain 38-35 James Clemens | | |
11/5/2021 (Fri) | | Thompson 49-10 Florence | | |
11/5/2021 (Fri) | | Hoover 56-14 Sparkman | | |
11/5/2021 (Fri) | | Hewitt-Trussville 42-20 Bob Jones | | |
2nd Round |
11/12/2021 (Fri) | | Central Phenix City 77-41 Theodore | | |
11/12/2021 (Fri) | | Auburn 56-21 Enterprise | | |
11/12/2021 (Fri) | | Thompson 45-7 Oak Mountain | | |
11/12/2021 (Fri) | | Hoover 24-23 Hewitt-Trussville | OT | |
Semi-finals |
11/19/2021 (Fri) | | Central Phenix City 28-17 Auburn | | |
11/19/2021 (Fri) | | Thompson 35-10 Hoover | | |
Championship Game |
12/1/2021 (Wed) | | Thompson 38-22 Central Phenix City | | Birmingham |